Sponsorlu Bağlantılar

Forexte para kazanmanın yollarını bu makalede detaylı olarak anlatacağız. Birçok yatırımcının bilmediği basit ama faydalı teknikleri işlemlerinize uygulayarak  daha fazla kazanmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

1-) Hergün Amerika açılışıyla birlikte, piyasada önemli haberlerin ne zaman açıklanacağını öğrenin. Bu haberden hangi paritenin etkileneceğini belirleyin. Açıklamadan 5 dakika önce o anki fiyatın 15 pip aşağısına ve yukarısına alış-satış emri verin. Otomatik işlemlerin kapanması için mutlaka kar al hedefi koymayı ihmal etmeyiniz. Haber açıklandığı zaman parite her iki yöne doğru geniş hareket yapar. Kar al belirlenen noktalarda işlemler sistem tarafından kapanarak karlar alınır. Bu sistemi 5 dakika ve 15 pip değerlerini değiştirerek kendinize göre geliştirebilirsiniz.

2-) Cuma gecesi kapanışa 1 dakika kala, o anki parite fiyatının 5 pip aşağısına ve yukarısına  alış satış emri verilir. Kar al hedefi konulur. Pazar akşamı açıldığında parite aşağı yada yukarı yönde ani açılış yaptığında sadece kar elde etmiş olursunuz. Fakat bu işleme bazı aracı kurumlar izin vermeyebilir. Pozisyonunu işleme almayabilir.

3-) ADX indikatörünü kullanarak trendin gücünü ölçebilirsiniz. Adx 20 nin altında ise trend güçsüzdür. 20 ila 40 arasında ise güç toplayan bir trendtir. 40 ın üstü ise çok güçlü bir trend olduğunu gösterir. Böylece trend yönünde işlemler yaparak sürekli karlar elde edebilirsiniz.

4-) Fiyat pivot noktasına geldiğinde aniden lastik top gibi sekerek hareket eder. Şimdi bundan nasıl faydalanarak kara dönüştüreceğimizi öğrenelim.Pivot noktalarını hesaplayın. Gece 00.00 dan ertesi günün 00.00 saatleri arasında (toplam 24 saat) olan zamanı kullanrak hesaplayın. Sabırlı olarak 1 dakikalık grafiği izlemeye alın. Fiyatın belirlerdiğiniz pivot noktası seviyelerinin birine değmesini veya 1 pipe kadar yaklaşmasını bekleyin. Stop loss pivot çizgisinin diğer tarafına + 3 pip uzaklığa koyun. Kar ala geldiğinde karınızı alın.
Sizde bulduğunu yöntemleri yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

para-kazanmanin-yollari1

Bu yazı sonyazi.com editörleri tarafından yazılmıştır. İzinsiz başka bir yerde yayımlanması yasaktır.

Etiketler:, ,