Sponsorlu Bağlantılar

Eski Yöntemlerlemi Hazırlanan Besinler İyidir Yoksa Yeni mi

5 55

Eski Yöntemlerlemi Hazırlanan Besinler İyidir Yoksa Yeni mi sorusu hakkında kısaca özet bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.
Bugün markete gittiğimizde istediğimiz ürünü istediğimiz zamanda bulmaktayız. Eski yöntemlerle korunan besin maddeleri bu kadar uzun ömürlü değillerdi. Birkaç ayı bırakın, birkaç gün içinde besinler bozulur yenilemez hale gelirlerdi. Bugün marketten aldığımız süt, yoğurt, peynir gibi ürünler haftalarca hatta aylarca sonra son kullanma tarihi bitiyor.
Bu süre içinde kullanılacağını belirtiyorlar. Bu kadar uzun ömürlü olmasının sebebi içinde kullanılan katkı maddeleridir. Bu katkı maddeleri insan sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir.
Pazardan aldığımız domatesin de artık eski tadı kalmamıştır. İçerisinde bulunan hormon ve ilaçlar sebebiyle eski lezzetini yitirmiş, ayrıca sağlığımızı bu maddeler sebebiyle olumsuz yönde etkilemektedir.
Doğal şartlarda yetişmeyen, katkı maddeleriyle dolu yemlerle beslenen, tavuk, dana, hindi ve balık eti gibi besin maddelerinin sağlıza zararlı olduğu her geçen gün daha da anlaşılmaktadır.
Bu örneklerde de görüldüğü gibi eski yöntemlerle hazırlanan gıdalar çok daha güvenli ve sağlıklıdır.
Eski-Yontemlerlemi-Hazirlanan-Besinler-İyidir-Yoksa-Yeni-mi